Kooli 5 Sõmeru Lääne-Virumaa
rita@hiinaarst.ee

Endast

Olen  lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1982. aastal ravi erialal . 1983. aastast töötasin üldarstina Rakvere Haigla Polikliinikus  . 1992. aastast asusin tööle Sõmeru valda, kus asutasin uue ettevõtte – Sõmeru Tervisekeskus. Olin Lääne-Virumaal üks esimesi perearste.

Nõelravi arsti eriala olen õppinud 1989. a. Peterburi Arstide Täiendusinstituudis ja aastatel 2017- 2020 dr.Rene Bürklandi juures. Olen sooritanud kõik vajalikud eksamid. Hiina meditsiini terapeudi tunnistused mõlemast koolitusasutusest.

Tänapäevased tõenduspõhise meditsiini teadmised ja oskused toimivad suurepäraselt, kui haigus on väljakujunenud. Kuid pikalt praktiseerinud arstina näen sageli seisundeid , kus Lääne meditsiini järgi diagnoositavat haigust veel ei ole, kuid inimesed ei tunne end juba hästi, on mitmesugused kaebused. Arsti jaoks on väga oluline, et inimesed püsiksid terved ja haigused välja ei kujunekski. Hiina meditsiini ravimeetodeid saab kasutada juba sümptomite tekkimisel . Hiina meditsiini ravi on tõhus ka krooniliste haiguste ja valusündroomide korral ja juhul, kui ei taheta liiga palju ravimeid kasutada. Nõelravi efektiivsus on tõendatud aastatuhandete jooksul saadud praktilise kogemuse teel.