Kooli 5 Sõmeru Lääne-Virumaa
rita@hiinaarst.ee

Nõelravi

Nõelravi ehk akupunktuur on enam kui 2500 aasta vanune Hiinast pärinev ravimeetod

Qi ehk eluenergia voolab organismis ja jõuab iga väikseima elava rakuni. Kehas on mitmeid informatsiooni liikumise teid, mis ühendavad omavahel keha ülemise ja alumise osa, eesmise ja tagumise osa, pindmise ja süva. Neid info liikumise teid kutsutakse meridiaanideks. Meridiaanide pindmises osas on palju sensitiivseid punkte, mida nimetatakse akupunktuuri punktideks.

Akupunktide qi-d mõjutades saab mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid, erinevaid keha kudesid jne. Akupuktuuri eesmärgiks on tasakaalustada organismis ringlev energia ja selle abil ravida ning vältida haigusi ja parandada üldist tervislikku seisundit.

Uuenduslik akupunktuuri meetod on Tan Wu Bian´i meetod, mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel. Teraapia eesmärk on energia ja vere liikuma panemine ning seeläbi organismi enesetervenduse võime taastamine ning valu vähendamine. On efektiivne valuravi meetod.

Nõelravi näidustused 

peavalud

liigeste ja lülisambahaigused

pearinglus, tasakaaluhäired

tundlikkusehäired, osaline halvatus

südame- veresoonkonna funktsioonihäired

seedeelundite talitlushäired

põie funktsioonihäired

väsimus

rahutus, emotsionaalne tasakaalutus 

unehäired

 

Minu kogemuse järgi on nõelravi olnud tõhus mitmesuguste valusündroomide korral , vaevuste korral rindkere ja kõhu piirkonnas (energia seiskumisest ), ärevuse ja unetuse korral ,nina- ja kurguprobleemide korral, ka immuunsuse ja üldise energiataseme tõstmisel väsimuse korral. Nõelravi on olnud tõhus ka sportlastel lihaspingete leevendamiseks  ja energiataseme tõstmiseks

WHO soovitab nõelravi järgmistel näidustustel

Peavalu, migreen, kaela- ja alaseljavalu, ishias, artriidid (liigespõletikud), artroosid, „külmunud õlg“, tunnelsündroomid, epikondüliidid, lihaspinged, interkostaalneuralgia (roiete vaheliste närvide valu), n. trigeminuse neuralgia (kolmiknärvivalu) jt närvivalud, n. facialise parees (näonärvi halvatus), insuldijärgsed seisundid, vertiigo (pearinglus), tinnitus (kumin kõrvades), stress, depressioon, ärevus, unetus, krooniline väsimus, allergiad, krooniline nohu, sinusiit (ninakõrvalkoobaste põletik), köha, bronhiit, bronhiaalastma, krooniline gastriit (mao limaskesta põletik), mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi, meteorism (kõhupuhitus), diarröa (kõhulahtisus), obstipatsioon (kõhukinnisus), colon irritabile (soole ärritussündroom), urineerimishäired, enuresis nocturna (öine voodimärgamine), krooniline prostatiit (eesnäärmepõletik), ebanormaalne külmatunne, käte-jalgade külmetamine, algav hüpertooniatõbi (kõrgvererõhutõbi), menstruatsioonihäired, valulikud menstruatsioonid, klimakteeriline sündroom, steriilsus, sõltuvusseisundid.